Indtast din registrerede e-mail:
Indtast ny adgangskode:

A/S Julius Nielsen & Søn

Søren Thunø Hansen

Landlystvej 42

2650 Hvidovre

soh@julius-nielsen.dk

Albertslund Tømrer-og Snedker A/S

Henrik Ravn Hansen

Herstedøster Skolevej 16-18

2620 Albertslund

henrik@hrh.dk

Ansøbyg ApS

AndersGjellerup

Nybrovej 87

2820 Gentofte

anders@ansøbyg.dk

Avedøre-Tømreren ApS

Lars Funch-Eilersen

Vestre Strandvej 44

2650 Hvidovre

kontakt@at-byg.dk

Bjørn Svendsen A/S

Brian Svendsen

Jorisvej 21 C

2300 København S

brian@bsas.dk

BMT BYG A/S

Christian Svendsen

Kirstinehøj 53

2770 Kastrup

chr@bmt-byg.dk

Brøndbyøster Maskinsnedkeri ApS

Jan Sørensen

Brøndbyøstervej 78

2605 Brøndby

info@bmsnedkeri.dk

Curacon A/S

Ole Nogel Eriksen

Marielundvej 48 B

2730 Herlev

one@curacon.dk

Degn & Dreyer Entreprise AS

Henrik Wolmar Dreyer

Tørringvej 22

2610 Rødovre

hwd@ddentreprise.dk

DEKO P/S

Vibeke Morthorst

Mårkærvej 11

2630 Taastrup

vum@deko.dk

Dyssell ApS

Henrik Dyssell

Kildegårdsvej 6

2900 Hellerup

henrik@dyssell.com

Entreprenørfirmaet Einar Kornerup A/S

Jørgen Leopold Bruun Rasmussen

Paul Bergsøes Vej 18

2600 Glostrup

jr@einarkornerup.dk

EONS

Philip Christgau

Esthersvej 26 C

2900 Hellerup

info@eons.dk

Gerner Hansen & Jørgen Petersen A/S

Per Kofod

Baldersbækvej 11

2635 Ishøj

pk@gh-jp-as.dk

GG Byg

Gert Gertsen

Ejbyvej 2

2740 Skovlunde

gg.byg@hotmail.com

Gorm Larsen og Søn Snedker-tømrerfirma A/S

Christian Oversø

Fabriksparken 42

2600 Glostrup

christian@gls-as.dk

Hans Henning Nielsen A/S

Tobias Dahl Nielsen

Gammelgårdsvej 75, PB.50

3520 Farum

info@hhn.dk

HMJ BYG ApS

Henrik Mogens Johansen

Gavlbakken 13

2730 Herlev

hmj@hmjbyg.dk

Hovedstadens Bygningsentreprise A/S

René Patheier

Greve Main 37

2670 Greve

rp@hovedstadens.dk

Howico AS

Jesper Christian Villadsen

Møllelodden 1

2791 Dragør

jv@howico.dk

HPS Byg v/ Hans Peter Svendsen

H.P. Svendsen

Kirstinehøj 53

2770 Kastrup

hps@hps-byg.dk

Håndværket

Jeppe Kent Nielsen

Klingseyvej 26 A.st.tv.

2720 Vanløse

jeppe@bygogbevar.dk

INS-BYG ApS

Ib Nørregaard Sørensen

Ejbyvej 3

2740 Skovlunde

insbyg@creanda.dk

Jakon A/S

Stein Vinstrup Pettersen

Baltorpbakken 9

2750 Ballerup

efaktura@jakon.dk

Jens Riisager Glostrup ApS

Jens Riisager

Langagervej 32 B

2600 Glostrup

riisager@snedker.dk

Jim Jensen A/S

Jim Golderman Jensen

Nyholms Allé 13

2610 Rødovre

info@jimjensen.dk

Johansson A/S

Jens Johansson

Hjortholmsvej 2

2830 Virum

faktura@johansson.wf

Jonsson Consult ApS

Lars O. Jönsson

Kløvertoften 57

2740 Skovlunde

lars@jonsson-consult.dk

Juul & Nielsen Entreprenør-Tømrer-Snedker A/S

Claus Juul Hansen

Erhvervsvej 15

2600 Glostrup

juul@juul-nielsen.dk

Kgs. Lyngby Tømrer-og snedkerfirma A/S

Steen Valeur Nissen

Nybrovej 93

2820 Gentofte

sn@klts.dk

Alle tømrermestre i Københavns Tømrerlaug​

A/S Julius Nielsen & Søn

Søren Thunø Hansen

Landlystvej 42

2650 Hvidovre

soh@julius-nielsen.dk

Albertslund Tømrer-og Snedker A/S

Henrik Ravn Hansen

Herstedøster Skolevej 16-18

2620 Albertslund

henrik@hrh.dk

Bjørn Svendsen A/S

Brian Svendsen

Jorisvej 21 C

2300 København S

brian@bsas.dk

BMT BYG A/S

Christian Svendsen

Kirstinehøj 53

2770 Kastrup

chr@bmt-byg.dk

Bjelkebyg

Rolf Even Pedersen

L.I. Brandes Alle 12

1956 Frederiksberg C

mester@bjelkebyg.dk

Brøndbyøster Maskinsnedkeri ApS

Jan Sørensen

Brøndbyøstervej 78

2605 Brøndby

info@bmsnedkeri.dk

Curacon A/S

Ole Nogel Eriksen

Marielundvej 48 B

2730 Herlev

one@curacon.dk

Degn & Dreyer Entreprise AS

Henrik Wolmar Dreyer

Tørringvej 22

2610 Rødovre

hwd@ddentreprise.dk

DEKO P/S

Vibeke Morthorst

Mårkærvej 11

2630 Taastrup

vum@deko.dk

Dyssell ApS

Henrik Dyssell

Kildegårdsvej 6

2900 Hellerup

henrik@dyssell.com

Entreprenør Einar Kornerup A/S

Jørgen Leopold Bruun Rasmussen

Paul Bergsøes Vej 18

2600 Glostrup

jr@einarkornerup.dk


GG Byg

Gert Gertsen

Ejbyvej 2

2740 Skovlunde

gg.byg@hotmail.com

Gorm Larsen og Søn Snedker-tømrerfirma A/S

Christian Oversø

Fabriksparken 42

2600 Glostrup

christian@gls-as.dk

Hans Henning Nielsen A/S

Tobias Dahl Nielsen

Gammelgårdsvej 75, PB.50

3520 Farum

info@hhn.dk

HMJ BYG ApS

Henrik Mogens Johansen

Gavlbakken 13

2730

Herlevhmj@hmjbyg.dk

Hjulsager Tømrer og Snedker                               HR Gulvservice ApS

Mikkel Henrik Hjulsager                                          Ole Schmidt Hansen

Septembervej 53                                                           Åkandehaven 44

2860 Søborg                                                                    2765 Smørum

hjulsager@live.dk                                                          ole@hrgulve.dk                                           

Hovedstadens Bygningsentreprise A/S

René Patheier

Greve Main 37

2670 Greve

rp@hovedstadens.dk

HPS Byg v/ Hans Peter Svendsen

H.P. Svendsen

Kirstinehøj 53

2770 Kastrup

hps@hps-byg.dk

Håndværket

Jeppe Kent Nielsen

Klingseyvej 26 A .st.tv.

2720 Vanløse

jeppe@bygogbevar.dk

Inno ApS

Claus Gernsøe Jørgensen

Alkmaar Alle 3

2791 Dragør

cgj@inno-aps.dk

Tømrer-Snedkermester Jan Stig Andersen

Jan Stig Andersen

Lundevej 11 C

2765 Smørum

jan.stig.andersen@mail.tele.dk

Jakon A/S

Stein Vinstrup Pettersen

Baltorpbakken 9

2750 Ballerup

efaktura@jakon.dk

Jens Riisager Glostrup ApS

Jens Riisager

Langagervej 32 B

2600 Glostrup

riisager@snedker.dk

Jim Jensen A/S

Jim Golderman Jensen

Nyholms Allé 13

2610 Rødovre

info@jimjensen.dk

Johansson A/S

Jens Johansson

Sydmarken 32 B

2860 Søborg

jj@johansson.wf​

Jonsson Consult ApS

Lars O.Jönsson

Kløvertoften 57

2740 Skovlunde

lars@jonsson-consult.dk

Juul & Nielsen Entreprenør-Tømrer-Snedker A/S

Claus Juul Hansen

Erhvervsvej 15

2600 Glostrup

juul@juul-nielsen.dk

Kgs. Lyngby Tømrer-og snedkerfirma A/S

Steen Valeur Nissen

Nybrovej 93

2820 Gentofte

sn@klts.dk

LAFUCO A/S

Henrik Jensen

Baldershøj 26 B,1

2635 Ishøj

hj@lafuco.dk

Lauritz Hannibal ApS

Klaus Peitersen

Transformervej 17

2860 Søborg

faktura@lzha.dk​​

Lensbjerg Gulve

Aksel H. Lensbjerg

Claksvej 8

2840 Holte

lensbjerggulve@gmail.com

Lundgaard Tømrer-og Snedkerfirma ApS

Jens Lundgaard Morell

Skovparken 18

2860 Solrød Strandkontakt@lundgaard-ts.dk

Lützhøft & Huld ApS

Palle Iver Huld

Valhøjs Allé 173

2610 Rødovre

palle@lhuld.dk

LG Bygningsentreprise ApS

Ronni Le Grand

Præstefælledvej 16

2770 Kastrup

kontakt@lgbyg.dk

Martin Egeskov A/S Snedker-og tømrerfirma

Martin Egeskov

Bygmestervej 2

2400 København NV

kontakt@martinegeskov.dk

Michael N. Johansen A/S

Michael Nyrup Johansen

Jyllingevej 61

2720 Vanløse

michael@mnjohansen.dk

Mogens V. Zeltner A/S

Tomas Zeltner

Rugmarken 14

3520 Farum

tz@mvz.dk

M.B.Frederiksen & Søn A/S

Mogens Bünsov Frederiksen

Islevdalvej 196

2610 Rødovre

mbf@tdcadsl.dk

N.A. Nielsen & Søn

Kaare Nielsen

Yderholmen 14

2750 Ballerup

kaare@nanielsen.dk

NHH Service A/S

Per Sørensen

Charlottenlundvej 4-6

2900 Hellerup

ps@nhh-service.dk

Nielsen & Søn, Tømrer-Snedker-Malerfirma

Martin Nielsen Binelli

Yderholmen 19

2750 Ballerup

mn@nios.dk

Ortmann Træ Byg

Thejs Ortmann

Olgasvej 13

2950 Vedbæk

ortmann3byg@live.dk

Plahn & Trier ApS

Torben Trier

Landsebakken 32

2840 Holte

torben@plahn-trier.dk

​PNP-BYG A/S

Carsten Jensen

Glerupvej 7

2610 Rødovre

cj@pnp-byg.dk

Poul Hvitved ApS

Jesper Hvitved

Tornevangsvej 90

3460 Birkerød

poulhvitved@e-scan.dk

Qvist Totalbyg ApS

Jesper Schön

Nonnemosen 5

2765 Smørum

info@qvist-byg.dk

Rebecca Byg ApS

Christopher Troelsen

Yderholmen 9

2750 Ballerup

christopher@rebecca-byg.dk

Skou Gruppen A/S

Martin Skou Heidemann

Kærvej 34

2970 Hørsholm

ms@skougruppen.dk

SKP Tømrer & Snedker ApS

Steen Kokchendorff Pedersen

Tørveslettevej 5

2765 Smørum

skp@skp.dk

Snedker-og Tømrermester Kim Gröning ApS

Kim Gröning

Bag Engvælen 16

2791 Dragør

kim@groening.dk

Scheffer Byg Aps

Jannick Amundsen

Tudskærvej 17

2720 Vanløse

jannick@schefferbyg.dk 

SPL Holding ApS

Søren Peter Larsen

Frederiksborgvej 68, 2.tv.

2400 København NV 2400

slarsen@gmail.com

Stabil Total Isolering ApS

Thomas Jurek Madsen

Harrestrupvej 169

2740 SKovlunde

stabil@stabil.dk

Strø Mølle ApS

Flemming Yde Kjærgaard

Strøvej 43, Strø Mølle

3320 Skævinge

fl.kjaergaard@mail.tele.dk

Sydkystens Gulvservice

Bo Møller

Østergården 58, st. tv.

2635 Ishøj

bo.gulvservice@gmail.com

Søren Schultz ApS

Søren Schultz

Byskellet 4

3400 Hillerød

faktura@keyaccounting.dk

Tectum Køkkenet ApS

Ole Eichen

Valmuevangen 5

2680 Solrød Strand

ole.eichen@gmail.com

Thougaard Ejendomme  A/S

Kaj Ove Thougaard

Naverland 4

2600 Glostrup

kaj@thougaard.as

Tømrerfirma Bjørn Svendsen A/S

Bjørn Svendsen

Jorisvej 21 C

2300 København S

bjorn@bsas.dk

Tømrerfirmaet J.A. ApS

Martin Christensen

Hvidovregade 25 B

2650 Hvidovre

martin@ja-aps.dk

Tømrer & Snedkerfirmaet PEF A/S

Peer Frederiksen

Strandskadevej 14

2650 Hvidovre

pf@pef.dk

Tømrerfirmaet Torben Højer Jakobsen

Torben HøjerJakobsen

Mikkelborg Allé 33

2970 Hørsholm

torben@torbenhoejer.dk

Tømrermester Claus Ettrup ApS

Claus Ettrup Krudttårnsvej 15, 2.th.

2791 Dragør

ettrup@ettrup.dk

Tømrermester Troels Hansen A/S

Troels Hansen Beyer

Erhvervsparken 3

4621 Gadstrup

troels@th-as.dk

Tømrer-og Snedkerfirma ApS

Jørgen Spange

Høstvej 7

2800 Kgs. Lyngby

j@spange.dk

Tømrer-og Snedkerfirma Aage Jørgensens Eftf. ApS

Lars Jørgensen

Sofielundsvej 62

2600 Glostrup

lars@aagejorgensen.dk

Tømrer-Snedkermester Jan Stig Andersen

Jan Stig Andersen

Lundevej 11 C

2765 Smørum

jan.stig.andersen@mail.tele.dk

Viggo Pedersen & Søn A/S

Byggeentreprise

Martin Mortensen

Valhøjs Alle 169

2610 Rødovre

martin@vps.dk

VTS Entreprise

Karsten Bjørn Nielsen

Gl. Køge Landevej 727 A

2660 Brøndby Strand

info@vtse.dk

Tømrer-Snedkermester Frost

Martin Frost

Jupitervej 9

2720 Vanløse

info@mesterfrost.dk​

Tømrermester

Bent Richard Petersen

Kildedalsvej 22

3460 Birkerød

bent@mesterbent.dk

Tømrermester

Finn Rosenø

Uglevej 9

2970 Hørsholm

finn.rosenoe@mail.dk

Tømrermester

Finn Stendahl Johansen

Hyldeholm 29, Veddelev

4000 Roskilde

fstendahl@gmail.dk

Tømrermester

Freddy Johansen

Malmøgade 8, 3.

2100 København Ø

freddy@johansen.mail.dk

Tømrermester

Gunnar R. Madsen

Rylevej 10

2670 Greve

grm@grmadsen.dk

Tømrermester

Georg Wohlers, R.

Brøndbyvester Strandvej 28

2660 Brøndby Strand

georg@wohlers.dk

Tømrermester

HansHegelund-Christensen

Marmorvej 19, 3. th.

2100 København Ø

hhegelund@hotmail.dk

Tømrermester

Henning Humle

Engvænget 9

2650 Hvidovre

hhsaps@sol.dk

Tømrermester

John P. Falk

Hofvej 10

3660 Frederikssund

jpfalk@post.tele.dk

Tømrermester

Jørgen Lilja Petersen

Kodansvej 4

2900 Hellerup

jpdp@vipit.dk

Tømrermester

Jørgen Skov Andersen

Bagsværdvej 85

2800 Lyngby

joergen@skovandersen.dk

Tømrermester

Kurt Mortensen

Åvej 20

4040 Jyllinge

kate.mortensen@forum.dk

Tømrermester

Kurt Anker Holm

Spenstrup Alle 19, 1.th.

2770 Kastrup

kurtaholm@gmail.com

Tømrermester

Lars Egeris

Kirke Værløsevej 26 A

3500 Værløse

lars@egeris.dk

Tømrermester

Lars Frimodt Pedersen

Rødovrevej 157

2610 Rødovre

lfp@snedker-tomrer.dk

Tømrermester

Lars Frits Hansen

Mørkelmosevej 5

2980 Kokkedal

info@larsfrits.dk

Tømrermester

Lau Wogelius

Vestre Paradisvej 127

2840 Holte

lauwogelius@hotmail.com

Tømrermester

Leif Michaelsen

Chr. Winthersvej 29

2800 Kgs. Lyngby

leif.michaelsen@gmail.com

Tømrer Snedkermester Morten Liisberg Aps

Morten Liisberg

Sortemosevej 33

2730 Herlev

morten@liisberg.net

Tømrermester

Morten Mikkelsen

Rendebæksvej 20 H

2765 Smørum

morten@mikkelsen.mail.dk

Tømrermester

Oluf Bang

Danas Plads 10, 3. tv.

1915 Frederiksberg

Tømrermester

Peter Søborg

Damhus Boulevard 30

2610 Rødovre

ps@petersoeborg.dk

Tømrermester

Poul Hvitved

Østervang 33

3450 Allerød

hvitved@blovstroed.dk

Tømrermester

Poul-Erik Pedersen, R.

Schweizerdalstien 29

2610 Rødovre

pepedersen@mail.dk

Tømrermester

Søren Holmgaard

Sydkajen 99

3600 Fr.sund

sydkajen@mail.dk

ØsterbroGruppen ApS Tømrer & Snedker

Tømrermester

Thomas Reesen

Hellerupvej 52 C

2900 Hellerup

oesterbrogruppen@gmail.com

Dansk Byggeri


​SENESTE NYHEDER

Rekordlav inflation er en gave til økonomien
14-09-2017
Den rekordlave inflation i 2016 indebærer, at forbrugerne i øjeblikket får betydeligt mere ud af lønkronerne. Hver eneste dansker havde i 2016 ca. 3.000 kr. mere til rådighed til sig selv i forhold til 2009-2012
Læs hele nyheden
Planlov sikrer boliger til studerende
14-09-2017
Erhvervsminister Brian Mikkelsen lover med ny planlov at fjerne vækstbarrierer og åbne for nye udviklingsmuligheder i landdistrikter, inden for turisme og i detailhandelen. Dansk Byggeri hæfter sig i første omgang ved, at der åbnes for at bygge flytbare, midlertidige boliger
Læs hele nyheden

medlem

Login for medlemmer​

Find os på facebook​

​Firma

Københavns Tømrerlaug

CVR: 22145010

Adresse

Søndermarksvej 13 

2500 Valby

​Kontakt

​​Tlf.: 36 30 88 66

E-mail: info@kbh-tomrerlaug.dk